Uchwyt do nawigacji

Uchwyt do nawigacji samochodowej

Kiedyś nieodłącznym atrybutem każdej wycieczki była mapa. Dzisiaj chyba nikt nie wyobraża sobie wyjazdu bez nawigacji. Dzięki niej bez trudu można trafić w wybrane miejsce. Aby jednak podróż z nawigacją była wygodna i bezpieczna, warto zainwestować w dobry uchwyt do nawigacji. Jak go wybrać?

Producenci nieustannie badają potrzeby klientów i próbują sprostać ich oczekiwaniom. Uchwyt do nawigacji powstał po to, by znacznie ułatwić kierowcom podróżowanie. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru takiego gadżetu? Podpowiadamy.

Jak kupić dobry uchwyt do nawigacji?

Niewątpliwie, uchwyt do nawigacji powinien przede wszystkim gwarantować bezpieczne i wygodne użytkowanie sprzętu. W ofercie znajdziemy całą masę różnorodnych gadżetów. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru uchwytu do nawigacji?

 • Uchwyt do nawigacji – jakość – bardzo ważne, by uchwyt do nawigacji wykonany był z trwałych i solidnych materiałów. Lepiej wybrać nieco droższy, dobrej jakości model niż decydować się na tani bubel wyprodukowany ze słabych i łamliwych tworzyw. Uchwyt powinien gwarantować bezpieczne użytkowanie telefonu czy innego urządzenia z nawigacją. W tańszych modelach poszczególne elementy szybciej się zużywają i sprzęt może wypadać z uchwytu, co na pewno nie ułatwi nam podróży. Lepiej trochę dołożyć i znacznie dłużej cieszyć się komfortową jazdą z nawigacją.
 • Uchwyt do nawigacji – wygodny dostęp – dobrej jakości uchwyt gwarantuje swobodne ustawienie pozycji wyświetlacza, w zależności od potrzeb. Bez trudu powinniśmy dostosować ułożenie urządzenia.
 • Uchwyt do nawigacji – rozmiar – w przypadku uchwytu do nawigacji rozmiar ma znaczenie. Zbyt duży gadżet może ograniczać widoczność. Najlepszym rozwiązaniem będzie niewielki uchwyt, zwłaszcza jeśli ma być umocowany na szybie.
 • Uchwyt do nawigacji – dostosowanie do urządzenia – idealnym rozwiązaniem jest uchwyt, który ma bardzo elastyczny rozstaw. Dzięki temu będziemy mogli zainstalować w nim różnego rodzaju urządzenia.

Uchwyt do nawigacji – rodzaje

Na osobną uwagę zasługuje sposób mocowania uchwytu do nawigacji. To niezwykle istotny czynnik. Do najpopularniejszych rozwiązań zaliczymy:

 • Uchwyt do nawigacji z przyssawką – mocowany do szyby – to jeden z najczęściej wybieranych modeli. Takie usytuowanie nawigacji pozwala na szybkie namierzenie pozycji GPS. To wygodne i bezpieczne rozwiązanie dla kierowcy – umożliwia swobodne zerkanie na wyświetlacz podczas jazdy. Dobrze przytwierdzony zapewnia stabilne trzymanie urządzenia. Jest łatwy w montażu i gwarantuje swobodną regulację ustawienia urządzenia. Źle dobrany (na przykład zbyt duży) może jednak nieco ograniczać widoczność, a nieodpowiednio przymocowany zwyczajnie odpaść.
 • Uchwyt do nawigacji – mocowany do kratki nawiewu – również ma swoich zwolenników. Na pewno nie ogranicza widoczności i zapewnia łatwy dostęp do urządzenia. Trzeba jednak pamiętać, że tego rodzaju uchwyt zasłania nieco otwór wentylacyjny, a w najgorszym wypadku może go również uszkodzić (w przypadku łamliwej plastikowej kratki). Zimą urządzenie do nawigacji może się nagrzewać. Uchwyt mocowany do kratki należy dobrze dopasować. Nie każdy pasuje do wszystkich rodzajów kratek.
 • Uchwyt do nawigacji – mocowany do deski rozdzielczej – wyróżniamy tutaj dwa rodzaje uchwytów:
  1. Magnetyczny – zbudowany z kulistego uchwytu i niedużego magnesu neodymowego, który przyczepiany jest do urządzenia, na przykład telefonu. Tego rodzaju uchwyt można szybko i wygodnie umocować w wybranym miejscu. Pozwala on swobodnie regulować pozycję urządzenia. Nie jest jednak do końca bezpieczny, bowiem ryzyko upadku zamontowanego sprzętu jest dość duże. Badania pokazały również, że tego typu mocowanie może zakłócać pracę GPS przy dłuższych podróżach.
  2. Mata antypoślizgowa – taką matę mocujemy na desce rozdzielczej i przyczepiamy do niej na przykład smartfona. Można ją umocować w wybranym miejscu. Jest łatwa w montażu i nie ogranicza widoczności, ale nie gwarantuje raczej mocnego trzymania. Zdarzają się sytuacje, że urządzenie odpada od maty.
 • Uchwyt do nawigacji – mocowany do kierownicy – ma swoich zwolenników oraz przeciwników. Jego zaletą jest na pewno uniwersalny rozmiar. Zapewnia również swobodny i łatwy dostęp do urządzenia. Tego rodzaju uchwyt może jednak gubić sygnał GPS. Wybrane modele oferują jedynie poziomą pozycję telefonu. Uchwyt mocowany do kierownicy może być niebezpieczny, gdy uruchomią się poduszki powietrzne. Poza tym może również niepotrzebnie rozpraszać kierowcę. Łatwy dostęp do telefonu może zachęcać do częstszego korzystania z niego podczas podróży.

Wybierając uchwyt do nawigacji na pewno warto kierować się wygodnym i swobodnym użytkowaniem urządzenia z nawigacją, ale przede wszystkim bezpieczeństwem podczas jazdy.

Ile kosztuje uchwyt do nawigacji?

Ceny uchwytów do nawigacji są bardzo różnorodne. Nie jest to drogi gadżet, a na pewno przydatny – pod warunkiem, że odpowiednio go dobierzemy. Najtańszy model kupimy za około 20 złotych. Solidniejszy uchwyt to wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych. W ofercie spotkamy również uchwyty warte kilkaset złotych.

Uchwyt do nawigacji - Ranking

Poniżej przedstawiamy ranking, który powinien ułatwić wybór. Są to najchętniej wybierane produkty w kategorii Uchwyt do nawigacji. Ranking został stworzony na podstawie danych udostępnianych przez porównywarkę cen Skąpiec.pl. Dane w poniższej tabeli aktualizują się codziennie!

Miejsce Uchwyt do nawigacji Cena
1Garmin Wysięgnik uchwytu samochodowego z przyssawką Nuvi / Zumo 010-10747-00Aktualna Cena
2Arkas Uchwyt samochodowy UU-12 UU-12 UU-12Aktualna Cena
3Garmin Uchwyt do Motoru - Nakładka montażowa RAM, zumo + nüvi 5xx 010-10962-00Aktualna Cena
4TomTom UCHWYT DO NAWIGACJI ONE V4+XL V2Aktualna Cena
5Garmin Uchwyt rowerowy Oregon / GPSMap / eTrex 010-11023-00Aktualna Cena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *