Nawigacja rowerowa

nawigacja gps rowerowa

Jeżeli mamy na myśli nawigację to jednoznaczne skojarzenie prowadzi nas do samochodu. Tymczasem nawigacja może być także rowerowa, motocyklowa i piesza. Podczas zakupu nawigacji do roweru powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim jakie ma być zastosowanie naszego sprzętu? Czy jazdę rowerem traktujemy jako niewinne hobby i nawigacja ma być tylko gadżetem? Czy może taki sprzęt musi być w pełni profesjonalny i zaawansowany? Poza tym nawigacja rowerowa powinna być odporna na zarysowania, trwała na czynniki zewnętrzne i umożliwiająca obsługę nawet w rękawiczkach. Ponadto taki sprzęt musi charakteryzować się mocną baterią, przecież wycieczki rowerowe mogą trwać nawet kilka godzin.

Poniższy opis dotyczy kilku najbardziej charakterystycznych modeli:

Garmin Edge 800 – to rowerowa nawigacja, które nie groźne są różne warunki atmosferyczne. Sprzęt jest odporny nie tylko na zarysowania czy wstrząsy, ale także jest wodoszczelny. Nawigacja świetnie sprawdza się podczas wyczynowej jazdy lub podczas zwykłych przejażdżek po mieście. Sprzęt ma zintegrowaną baterię działającą nawet do 15-stu godzin, wyświetlacz jest wyraźny i czuły, można obsługiwać go w rękawiczkach. Nawigacja ma barometr, altimer, czujnik baterii, odbiornik GPS, godzinę. Po włączeniu mamy dostęp do map bazowych, ale możemy korzystać także z map przesłanych przez innych użytkowników.

Garmin Edge 200 – to podręczna i nowoczesna nawigacja rowerowa. Wyświetlacz LCD daje nam dobry i przejrzysty obraz, a jego wymiary pozwalają na montaż przy każdej kierownicy. Korzystając z tego urządzenia mamy licznik mierzący dystans, czas, spalone kalorie. Funkcja wstępnego ustalania pozycji czyli czujnik HotFix pozwala na szybkie ustalenie lokalizacji i na natychmiastowe przeliczanie trasy. Odbiornik jest wodoodporny, ma wejście mini USB, posiada wbudowaną i mocną baterię, oraz godzinę. Zapewnia blokadę klawiszy, polskie menu oraz automatyczne przewijanie stron.

Mio Cyclo 105 – jest to nie tylko typowa nawigacja rowerowa, ale przede wszystkim mocno zaawansowany sprzęt oraz tak zwany osobisty partner treningowy. Korzystając z tego urządzenia możesz codziennie wyznaczać sobie nowe cele, spalać kalorie i poprawiać kondycję. Nawigacja działa dzięki bezprzewodowej technologii ATN, ma wbudowaną baterią wytrzymującą nawet do 18-stu godzin. Nawigacja zaraz po rozpakowaniu nadaje się do używania, panel obsługi jest prosty i intuicyjny a małe rozmiary pozwalają na montaż w pionie i w poziomie.

Nawigacja rowerowa - Ranking

Poniżej przedstawiamy ranking, który powinien ułatwić wybór. Są to najchętniej wybierane produkty w kategorii Nawigacja rowerowa. Ranking został stworzony na podstawie danych udostępnianych przez porównywarkę cen Skąpiec.pl. Dane w poniższej tabeli aktualizują się codziennie!

Miejsce Nawigacja rowerowa Cena
1Fitbit Surge (czarny)Aktualna Cena
2Garmin Foretrex 401 br?zowyAktualna Cena
3Garmin Forerunner 10 Aktualna Cena
4Suunto Traverse Amber pomarańczowyAktualna Cena
5TIMEX T5K757Aktualna Cena

najpopularniejsze zapytania:

 • nawigacja na rower
 • gps na rower
 • jaka nawigacja na rower
 • nawigacja do roweru
 • gps rowerowy

Nawigacja rowerowa - Opinie i komentarze

 • 27 marca 2014 at 21:43
  Permalink

  Fajny gadżet, ale czy to jest rzeczywiście przydatne? To znaczy czy nawigacja przyczepiona do roweru w ogóle ma sens? 😛

  Odpowiedz
 • 16 lipca 2014 at 11:38
  Permalink

  Oczywiście że ma sens dla tych, którzy np. urlop czy weekend spędzają na dwóch kółkach poznając nowe, nieznane miejsca a nie jeżdżą tylko po wsi/mieście na rowerze po piwo. GPS wielokrotnie ułatwiał odnalezienie się w nowym terenie.

  Odpowiedz
 • 15 grudnia 2014 at 14:15
  Permalink

  Nie mam nawigacji, korzystam z telefionu, ale nawigacja ma sens, bo nie zawsze da się zapamietać trasę, ktorą się zamierza pojechać. Wtedy trzeba zsiąść z roweru i wgapiać się w telefon z gps (no, sa opcje głosowe oddalenia się od trasy, ale to już po fakcie). Zatem takie rzucenie okiem na nawigację, czy to w lesie, czy na szosie pozwala kontynuować jazdę, bez zatrzymywania się. Telefon ma jeszcze jedną wadę – ekran nieprzystosowany do pełnego słońca. Oczywiście da się i bez – klasyczne mapy, czy ptanie miejscowych działają nawet w XXI wieku 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *