Nawigacja do 300 zł

Nawigacja samochodowa do 300 zł

Coraz więcej osób korzysta z nawigacji w smartfonie, jednak w najbliższym czasie, trudno spodziewać się tego, że urządzenia oferujące tradycyjną nawigację w samochodzie, odejdą do lamusa. Nawigacja samochodowa posiada wgrane mapy i antenę o znacznie lepszym zasięgu niż nawet najlepszy smartfon, a jej interface jest dobrany tak, by można było jak najprościej wybrać punkt docelowy i szczęśliwie dojechać do celu. Gdy nawigujemy za pomocą smartfona, zwykle w jeździe przeszkadzają nam powiadomienia czy mniej intuicyjne menu. Nawigacja do 300 złotych nie będzie budżetowym rozwiązaniem i z pewnością zadowoli użytkowników i ułatwi poruszanie się samochodem w miejscach dla nas nowych, nieznanych.

Nawigacja samochodowa do 300 zł – jakie opcje?

W przypadku nawigacji w cenie około 300 zł, można kupić model wykonany z twardego plastiku, który nie powinien ulegać zarysowaniom z byle powodu. Dobrym rozwiązaniem są też modele z obudową gumową i metalowymi wstawkami. Takie zabezpieczenie przydaje się wtedy, gdy zdejmujemy nawigację, zostawiając auto na parkingu.

Większość dobrych nawigacji w cenie około 300 zł, jest wyposażonych w Bluetooth. Można do niego podłączyć telefon i rozmawiać podczas jazdy bez odrywania dłoni od kierownicy. Zwiększa to bezpieczeństwo jazdy.

Dużym plusem w nawigacjach samochodowych, jest szybkie nawiązywanie połączenia z satelitą – nie ma nic bardziej frustrującego, od czekania na parkingu, aż mapa złapie sygnał. Nawet najtańsze nawigacje nie powinny mieć także problemów z gubieniem sygnału.

Nawigacja do 300 zł – rodzaj map

Doświadczeni użytkownicy nawigacji samochodowej wiedzą, że najważniejszym elementem dobrej nawigacji samochodowej, są dobre, aktualne mapy. Przed zakupem nawigacji, sprawdź, czy producent oferuje bezpłatne aktualizacje dla swoich map, czy też trzeba co roku dokupywać ich nową wersję.

Dużą popularność zdobyły także nawigacje samochodowe, które umożliwiają wgranie map dostępnych za darmo w internecie.

Nawigacja samochodowa – jaki rodzaj montażu?

Najpopularniejszym rodzajem montażu nawigacji samochodowej, jest przyczepienie jej do przedniej szyby za pomocą przyssawki. Musi być ona umiejscowiona w taki sposób, by można było ją swobodnie obsługiwać i by nie przeszkadzała w kierowaniu autem. Firmy, które oferują nawigacje przenośne, często oferują także dodatkowe akcesoria do zamontowania nawigacji w innym miejscu. Można je dostać w zestawie z nawigacją, lub dokupić osobno. W takiej sytuacji, możliwe jest zamontowanie nawigacji w takich miejscach, jak wlot powietrza lub deska rozdzielcza.

Opcją, która zajmuje najmniej miejsca w samochodzie, jest nawigacja wbudowana w panel sterowania i powiązana z radiem i odtwarzaczem CD.

Niestety, ale w takiej sytuacji, zerkanie na nawigacje wiąże się z koniecznością odrywania wzroku od trasy.

Nawigacja samochodowa do 300 zł – jaki ekran?

Czynnik, którym najbardziej różnią się nawigacje samochodowe, to wielkość ekranu. Najmniejsze modele mają ekran wielkości nawet 1.5 cala, natomiast największe, oferują ekran o przekątnej 7 i więcej cali. Ekran mapy, należy dobrać w zależności od ilości przestrzeni w samochodzie. W samochodach osobowych, najczęściej wybierana jest nawigacja o przekątnej 5 cali, natomiast w przypadku ciężarówek, można pokusić się na wybór ekranu o wyższej rozdzielczości.

Kupując nawigację satelitarną, zwróćmy uwagę także na to, jak jasny jest ekran i czy zapewnia on odpowiednią widoczność w silnym oświetleniu. Nawigacja samochodowa to sprzęt, który z którego bardzo często będziemy korzystać w silnym oświetleniu, dlatego jakość ekranu, to kluczowa kwestia. Warto wybrać nawigację z matowym ekranem, na którym będzie pojawiało się mniej odbić światła.

Dobra nawigacja samochodowa musi oferować także szybką reakcję na wybór poszczególnych opcji na ekranie. Ekrany w większości nowych nawigacji są wystarczająco responsywne, by zapewnić przyjemne korzystanie w każdych warunkach, a problem ze sterowaniem, pojawia się jedynie w starszych modelach.

Rozdzielczość ekranów dobrych nawigacji samochodowych nie rośnie tak szybko, jak w przypadku smartfonów, dlatego standardem na rynku są nawigacje oferujące 480 na 272 lub 800 na 480 pikseli.

Nawigacja do 300 zł - Ranking

Poniżej przedstawiamy ranking, który powinien ułatwić wybór. Są to najchętniej wybierane produkty w kategorii Nawigacja do 300 zł. Ranking został stworzony na podstawie danych udostępnianych przez porównywarkę cen Skąpiec.pl. Dane w poniższej tabeli aktualizują się codziennie!

Miejsce Nawigacja do 300 zł Cena
1VORDON 7 HD EuropaAktualna Cena
2Mio Spirit 7500 PolskaAktualna Cena
3Navitel E700 Europa + RosjaAktualna Cena
4SmartGPS SG775Aktualna Cena
5Mio Spirit 7500 LM PolskaAktualna Cena

najpopularniejsze zapytania:

 • jaka nawigacja do 300zl
 • najlepsza nawigacja do 300 zł
 • ranking nawigacji do 300 zł

Nawigacja do 300 zł - Opinie i komentarze

 • 9 listopada 2016 at 11:21
  Permalink

  Ja kupiłem taką nawigację i dobrze działa. Nie używam jest zbyt często ale jak czegoś potrzeba to przynajmniej wiem, że mogę skorzystać i zawiezie mnie do celu, a to najważniejsze. Dla mnie nie ważna jest cena, najważniejsze, żeby móc wgrać wszystkie mapy i żeby to wszystko działało tak jak powinno.

  Odpowiedz
  • 22 stycznia 2018 at 23:16
   Permalink

   Masz rację! Ja kupiłam ostatnio nawigację po niskiej cenie na promocji. Sprawdza się dobrze, używam tylko w długich trasach. Dobra nawigacja do 300 zł, używana rzadko to wydaje mi się idealny zakup. Nie trzeba wcale przepłacać, żeby używać sprzętu w podróżach.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *