Nawigacja motocyklowa

nawigacja GPS motocyklowa

Nawigacja GPS to sprzęt, który jest nie tylko nowoczesny, ale przede wszystkim praktyczny. Ułatwia on nam dotarcie do celu, oszczędza czas i nerwy a poza tym może służyć także do oglądania zdjęć i słuchania muzyki. Pozostaje jednak pytanie czy tradycyjna nawigacja samochodowa nadaje się także do jednośladów? Niestety nie, jeśli jednak chcemy kupić sprzęt przeznaczony typowo na motocykl to nic nie stoi na przeszkodzie. Marka Garmin oferuje nam nowoczesne i sprawdzone urządzenia. Na co należy zwrócić uwagę kupując taki sprzęt? Przede wszystkim na solidność wykonania, nawigacja motocyklowa musi być odporna na wstrząsy i na czynniki atmosferyczne. Poza tym powinna mieć prosty w obsłudze interfejs i duże ikony umożliwiające obsługę w rękawicach.

Poniżej kilka praktycznych rozwiązań:

Garmin Zumo 660LM – nawigacja przeznaczone głównie dla motocyklistów, jednak zmiana trybu pracy umożliwia także korzystanie z tego sprzętu w samochodzie, na skuterze oraz podczas pieszych wędrówek. Model 660LM został wprowadzony na rynek w 2009 roku, i jest poprzednikiem wersji 550. Został odnowiony wygląd oraz szata graficzna, a także dodano różne funkcje. Przede wszystkim powiększony został ekran, teraz jest to przekątna 4,3 cala dzięki temu ikony są większe a ekran dotykowy bardziej czuły i umożliwiający pracę nawet w rękawicach. Typowe funkcje nawigacyjne to automatyczne lub ręczne planowanie podróży z uwzględnieniem punktów pośrednich lub z omijaniem tras płatnych.

Tom Tom Rider Eu – to kolejna nawigacja motocyklowa. Dzięki niej można zaplanować nie tylko tradycyjną i nudną trasę, ale przede wszystkim pełną przygód i adrenaliny wycieczkę. Nawigacja posiada funkcję „Kręte Drogi” dobiera ona trasę według naszych kryteriów. Możesz zwiedzać widoki i przy okazji mieć pełną adrenaliny przejażdżkę. Poza tym sprzęt ma 4,3 calowy ekran, który reaguje na nasz dotyk nawet w rękawicach. Nawigacja jest wodoszczelna i odporna na czynniki zewnętrzne. Ponadto moduł Bluetooth umożliwia mówione podawanie instrukcji.

Garmin Zumo 220 – nawigacja motocyklowa uwzględniająca 45 krajów. Mapy mają bardzo duże pokrycie z rzeczywistością, dzięki nim możemy podróżować nie tylko po Polsce, ale także po Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji czy Hiszpanii. Nawigacja nie posiada żadnych zewnętrznych przycisków, wszystko obsługuje się metodą dotykową. Ekran ma 3,5 cala, poza tym sprzęt wyposażony jest w moduł Bluetooth, czytnik kart pamięci oraz działającą do ośmiu godzin baterię. Sprzęt pozwala tworzyć nam własne punkty użyteczności publicznej, trasy możemy planować ręcznie lub automatycznie. Możemy korzystać także z przeglądarki zdjęć oraz konwertera jednostek i walut.

Nawigacja motocyklowa - Ranking

Poniżej przedstawiamy ranking, który powinien ułatwić wybór. Są to najchętniej wybierane produkty w kategorii Nawigacja motocyklowa. Ranking został stworzony na podstawie danych udostępnianych przez porównywarkę cen Skąpiec.pl. Dane w poniższej tabeli aktualizują się codziennie!

Miejsce Nawigacja motocyklowa Cena
1Garmin Zumo 595LM Europe Travel EditionAktualna Cena
2Smart Rider GPS MM PolskaAktualna Cena
3Lark FreeBird 4.3AT EU 4.3Aktualna Cena
4TomTom Rider 410Aktualna Cena
5Navroad MOTO 2 AutoMapa EuropaAktualna Cena

najpopularniejsze zapytania:

 • nawigacja motocyklowa
 • nawigacja motocyklowa 2017
 • jaka nawigacja dla motocykla
 • jaka nawigacja motocyklowa
 • mapy igo na motocykl

Nawigacja motocyklowa - Opinie i komentarze

 • 30 marca 2014 at 14:07
  Permalink

  Ja korzystam z nawigacji LARK. Nie jest może to jakaś super ekstra lansiarska nawigacja na motor, ale swoje zadanie spełnia i jestem z niej zadowolony. No i stosunek ceny do jakości w tym przypadku jest moim zdaniem bardzo dobry.

  Odpowiedz
 • 10 marca 2016 at 11:52
  Permalink

  Właśnie mój chłopak zażyczył sobie taką nawigację na urodziny więc muszę sprostać zadaniu i wybrać odpowiednią. Fajnie, że trafiłam na taki tekst, przynajmniej będę wiedziała na co zwrócić uwagę. Wiem już też ile mniej więcej przeznaczyć na ten prezent pieniędzy, może niedługo trafię na jakieś fajne promocje, więc będzie kolejny plus 🙂

  Odpowiedz
 • 22 stycznia 2018 at 23:14
  Permalink

  Najlepsza nawigacja motocyklowa jest z TomTom. To moja ulubiona firma, która doskonale sprawdza się na motorze. Dobra nawigacja motocyklowa powinna być odporna na wiele warunków szczególnie tych atmosferycznych. Przecież używa się jej w znacznie trudniejszych warunkach. Dobra nawigacja motocyklowa powinna być w dobrej cenie, ale przede wszystkim liczy się jakość. Najwyższa jakość.

  Odpowiedz
 • 6 lipca 2018 at 18:37
  Permalink

  Nawigację TomTom – używamy ją drugi sezon, za którymś kolejnym razem jadąc w ulewnym deszczu nawigacja padła, ponieważ jak okazało się później dostała się do niej woda, chcieliśmy z mężem ją zareklamować ale zapodział się nam paragon (zawsze trzymajcie dokument zakupu), po wysuszeniu na kaloryferze nawigacja nadal działa, od tamtej pory nie była użyta w tak obfitym deszczu więc na dzień dzisiejszy nie wiemy jak się zachowa, poza tym jednym incydentem jesteśmy z niej zadowoleni aczkolwiek jakiś niesmak pozostał tania nie jest a wadę fabryczną jakąś ma być może trafiliśmy na egzemplarz 1 na 1 000 000 ale w końcu marka mówi za siebie. W sklepie, w którym kupowaliśmy powiedziano nam, że to nie możliwe, a dla nas fakt przedstawiony wyżej też mówi za siebie.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *