Zegarek z GPS

Nawigacja: Ranking - TOP 3 - Poradnik - Opinie

Zegarek z GPS - Ranking 2021

NrFotoNazwaCenaProducentZaletyWadyRodzajMechanizmPasekKolor paskaDodatkowe
1.Seiko SSH045J1
Ocena: 0/5
Opinii:
Aktualna Cena
W 4 sklepach
Seiko Brak informacji Brak informacjianalogowykwarcowy - zasilany energią słonecznąbransoletasrebrnyGPS
2.Seiko Astron GPS SSH019J1
Ocena: 0/5
Opinii: 0
Aktualna Cena
W 4 sklepach
Seiko Brak informacji Brak informacjianalogowykwarcowy - zasilany energią słonecznąjest100 mstal szlachetnabransoleta, stal szlachetnasrebrnyday-date, GPS
3.Seiko Astron GPS SSH021J1
Ocena: 0/5
Opinii: 0
Aktualna Cena
W 4 sklepach
Seiko Brak informacji Brak informacjianalogowykwarcowy - zasilany energią słonecznąjest100 mstal szlachetnaceramiczny, stal szlachetnasrebrnyday-date, GPS
4.Seiko SSH053J1 Astron GPS Solar
Ocena: 0/5
Opinii:
Aktualna Cena
W 6 sklepach
Seiko Brak informacji Brak informacjianalogowykwarcowy - zasilany energią słonecznąGPS, wieczny kalendarz, czas światowy
5.Seiko Astron GPS SSH024J1
Ocena: 0/5
Opinii: 0
Aktualna Cena
W 2 sklepach
Seiko Brak informacji Brak informacjianalogowykwarcowy - zasilany energią słonecznąjest100 mstal szlachetnatworzywo sztuczneczarnyday-date, GPS
6.Seiko Astron GPS SSH001J1
Ocena: 0/5
Opinii: 0
Aktualna Cena
W 2 sklepach
Seiko Brak informacji Brak informacjianalogowykwarcowy - zasilany energią słonecznąjest100 mtytantytanowysrebrnyGPS
7.Seiko Astron GPS SSH003J1
Ocena: 0/5
Opinii: 0
Aktualna Cena
W 2 sklepach
Seiko Brak informacji Brak informacjianalogowykwarcowy - zasilany energią słonecznąjest100 mtytantytanowysrebrnyGPS
8.Citizen Satellite Wave GPS CC3038-51E
Ocena: 0/5
Opinii: 0
Aktualna Cena
W 1 sklepach
Citizen Brak informacji Brak informacjianalogowyGPS
9.Citizen Satellite Wave GPS CC3035-50E
Ocena: 0/5
Opinii: 0
Aktualna Cena
W 1 sklepach
Citizen Brak informacji Brak informacjianalogowyGPS
10.Seiko SSF003J1
Ocena: 0/5
Opinii: 0
Aktualna Cena
W 1 sklepach
Seiko Brak informacji Brak informacjianalogowykwarcowy - zasilany energią słonecznąjest100 mtytantytanowysrebrnyczas światowy, GPS, neobrite
11.GARETT Garett 5903246286632
Ocena: 0/5
Opinii:
Aktualna Cena
W 2 sklepach
GARETT Brak informacji Brak informacjijestGPS, Bluetooth

Najlepsze TOP3 - Zegarek z GPS

Poniżej 3 najlepsze produkty w kategorii Zegarek z GPS. Sprawdź ceny i gdzie kupić najtaniej.

 • Seiko SSH045J1 - Cena od 12500 zł do 12500 zł
 • Seiko Astron GPS SSH019J1 - Cena od 6153 zł do 6153 zł
 • Seiko Astron GPS SSH021J1 - Cena od 6153 zł do 6153 zł
Seiko SSH045J1Seiko Astron GPS SSH019J1Seiko Astron GPS SSH021J1
Seiko SSH045J1Seiko Astron GPS SSH019J1Seiko Astron GPS SSH021J1
ProducentSeikoSeikoSeiko
Rodzajanalogowyanalogowyanalogowy
Mechanizmkwarcowy - zasilany energią słonecznąkwarcowy - zasilany energią słonecznąkwarcowy - zasilany energią słoneczną
Pasekbransoletajestjest
Kolor paskasrebrny100 m100 m
DodatkoweGPSstal szlachetnastal szlachetna

Jaka Zegarek z GPS najlepsza?

Zegarki już jakiś czas temu przestały służyć tylko do wskazywania godziny. Możliwość połączenia ich z telefonem przez Bluetooth, a także rozszerzenia funkcji zegarka bez smartfona w kieszeni sprawiły, że dziś zegarek z GPS-em jest jednym z najczęściej poszukiwanych akcesoriów osobistych.

Zegarek z GPS: dla kogo?

Czy zegarek z GPS to sprzęt, który każdemu przyniesie wymierne korzyści? Od czasu do czasu faktycznie każdy mógłby skorzystać z dodatkowej funkcji, ale w praktyce – również ze względu na ceny tego rodzaju urządzeń – nie każdy od razu musi nosić GPS na nadgarstku. Są jednak trzy grupy osób, które zyskują na tym najwięcej, a więc w związku z tym powstały też trzy główne „rodzaje” zegarków z GPS.

 • Zegarki z GPS dla dzieci: proste, stosunkowo tanie, bardzo często pozbawione większości innych funkcji dodatkowych. Mają tak naprawdę przede wszystkim przekazać informację o lokalizacji rodzicom, a w mniejszym stopniu służą jako pomoc samym dzieciom.
 • Zegarki z GPS dla seniora: pod pewnymi względami mają przypominać zegarki dla dzieci, ale funkcjonalnie często są już znacznie bliższe pełnoprawnym smartwatchom z tym jednak zastrzeżeniem, że tutaj producenci skupiają się na czytelności i ergonomii nieco bardziej niż w zegarkach dla dzieci.
 • Zegarek sportowy z GPS: tutaj w zależności od przeznaczenia pod konkretną dyscyplinę sportu różnice będą znaczne. Praktycznie zawsze będzie to sprzęt dość drogi, ale też wysoce konfigurowalny i specjalistyczny jednocześnie.

Nawet najlepsze zegarki z GPS łączy w gruncie rzeczy niewiele poza tym, że mają wbudowane odbiorniki sygnału satelitarnego. Warto więc jeszcze dla porządku wspomnieć, że samo określenie „zegarek z GPS” też jest pewnym uproszczeniem, ponieważ spora część z nich korzysta z kilku systemów pozycjonowania: GPS, GLONASS, Galileo i Beidou. Większa liczba systemów to więcej satelitów i większe szanse na ustalenie położenia w różnych miejscach, ale warto też pamiętać, że to nie działa tak, że przy 3 systemach pozycjonowania sygnał będzie łapany 3 razy szybciej. Różnice są często niezauważalne na co dzień i ujawniają się dopiero w bardzo trudno dostępnym terenie, a i tak są raczej nieznaczne. Plusem będzie natomiast fakt utrzymania funkcjonalności w przypadku  – póki co nadal tylko teoretycznej – awarii któregoś z systemów.

Zegarek z GPS dla dziecka: czym się kierować przy wyborze?

Zegarki z GPS dla dzieci to zdecydowanie najtańsze ze wszystkich podobnych propozycji. Najprostsze kosztują niewiele ponad 100 złotych. Droższe będą miały coraz więcej funkcji ze smartwatch‘y i tak naprawdę trudno ustalić, gdzie przebiega granica między typowym smartwatch’em, a po prostu wysokiej klasy zegarkiem dla dziecka. A na czym warto się skupiać przy wyborze konkretnego modelu?

Lista funkcji

Najprostszy zegarek z GPS dla dziecka będzie jedynie wyświetlał godzinę czy dodatkowo stoper i godzinę alarmu. Cała “magia GPS” pozostanie niewidoczna, bo tak naprawdę jest to potrzebne nie tyle dzieciom, ile rodzicom, którzy informację i lokalizacji dziecka sprawdzą na swoim smartfonie. Każdy taki zegarek ma jednak pełen potencjał dobrego smartwatcha, a więc w coraz droższych modelach będą dochodziły kolejne funkcje: dostęp do powiadomień, możliwość odebrania telefonu, odczytania SMS-a, wiadomości z Messengera, a także zdalne wyzwolenie migawki aparatu itd. Absolutną podstawą będzie natomiast funkcja SOS, czyli przycisk, którego przytrzymanie powoduje natychmiastowe wykonanie połączenia ze zdefiniowanym numerem. Koniec końców to właśnie był podstawowy zamysł pierwszych tego typu produktów.

Cechy użytkowe

W przypadku zegarków dla dzieci tak naprawdę kluczowe mogą być nie funkcje programowe, ale możliwości techniczne. To, co będzie miało duże znaczenie to na przykład odporność na zachlapanie albo trwałość paska. Solidne zapięcie, które nie rozepnie się w czasie zabawy oraz szkiełko odporne na zarysowanie będą naprawdę poważnymi atutami. Dla wielu rodziców absolutnie najważniejsze będzie jednak coś innego – pojemność akumulatora. To, jak długo zegarek będzie pracował na jednym ładowaniu, w oczywisty sposób zależy od tego, jak się z niego korzysta, ale zapewnienie sobie co najmniej kilkunastu godzin podglądu będzie dla wielu kupujących podstawowym warunkiem.

Estetyka

Choć bardzo często najlepsze zegarki z GPS dla dzieci są promowane jako produkty z bardzo kolorowym designem, na rynku są też propozycje dla nieco starszych dzieci – to już stonowane kolory i estetyka wzorowana raczej na klasycznym smarwatchu. Warto w tym miejscu też wspomnieć o opcji zmiany paska albo case’ów obudowy w niektórych modelach. To nie tylko dodatek funkcjonalny na wypadek uszkodzenia lub zużycia, ale też rozwiązanie problemów z estetyką.

Czego jeszcze spodziewać się w zegarkach dla dzieci?

Producenci zegarków GPS starają się, aby ich produkty adresowane dla dzieci były maksymalnie atrakcyjne. Wbudowują w nie latarki, programują albumy ze zdjęciami albo proste gry. Dziś normą są też krokomierze i inne funkcje dodatkowe, które stanowią odpowiedniki pewnych funkcji rozbudowanych zegarków sportowych, ale są okrojone w taki sposób, aby w maksymalny sposób chroniły prywatność i bezpieczeństwo.

Ile to kosztuje?

Najprostsze zegarki z GPS dla dzieci kosztują 100-140 złotych. Ich funkcjonalność jest mocno ograniczona, ale paradoksalnie wielu dzieciom właśnie takie proste modele podobają się najbardziej. Obiektywnym kłopotem może być niewielka trwałość baterii. Większość popularnych modeli dobrych zegarków mieści się w segmencie od 300 do 500 złotych. Taki zegarek z GPS dla dziecka będzie już miał dużo funkcji dodatkowych, będzie niezawodny i trwały.

Zegarek z GPS dla seniora

Zegarki dla seniorów to konstrukcje dość nietypowe. Choć teoretycznie mogłyby udostępniać wszystkie te funkcje, które są dostępne w dobrej klasy smartwatchu, to ze względów praktycznych tę listę ogranicza się do wybitnie podstawowych rozwiązań. Przede wszystkim są to w sporej części urządzenia, które do pełnego działania wymagają karty SIM. Teoretycznie oczywiście można produkować zegarki dla seniorów, które muszą być sparowane ze smartfonem, ale to komplikuje ich obsługę, stąd właśnie popularność zegarków z własną kartą SIM. To oznacza konieczność zapewnienie pakietu danych i rozmów.

Funkcje zegarka z GPS dla seniora

Podstawową funkcją doskonałego zegarka dla seniora ma być… zegarek. Duży, czytelny wyświetlacz o klasycznej kolorystyce jest po prostu wygodny. Funkcje dodatkowe to SOS i opcja rozmowy. Pierwsza działa tak, jak w zegarkach dla dzieci: automatycznie przesyła informację o lokalizacji oraz nawiązuje połączenie z wybranym numerem. Rozmowa natomiast może być wyzwolona również niezależnie. W niektórych modelach instalowany jest także pulsometr, z którego odczyt wysyłany jest przy połączeniu awaryjnym.

Dlaczego nie smartwatch?

Każdy, kto próbował zachęcić seniora do używania nowszego telefonu komórkowego ma świadomość, że to trudne zadanie. Smartwatch najczęściej też nie znajdzie uznania w oczach osób starszych. Poza tym ekrany klasycznego smartwatcha są nieczytelne i niepraktyczne. Jest jednak jeszcze coś, co sprawia, że dedykowany zegarek z GPS dla osoby starszej wygrywa z popularnym smartwatchem – to zdecydowanie głośniejsze dzwonki. To ważne, ponieważ najlepszy zegarek GPS dla seniora może też w pełni zastąpić telefon. W kwestii estetyki natomiast warto dodać, że zegarki dla seniorów wyglądają bardzo klasycznie. Smartwatche – szczególnie te w cenach zbliżonych do zegarków dla osoby starszej – za wszelką cenę starają się wyglądać nowocześnie. To nie ma prawa się udać.

Gdzie mogą pojawić się problemy?

Zegarek z GPS dla seniora to rozwiązanie, które w teorii działa znakomicie. W praktyce może jednak pojawić się kilka problemów. Przede wszystkim, aby działała funkcja SOS, zegarek seniora musi być “sparowany” z aplikacją na smartfonie opiekuna. Agresywne i nieprzemyślane systemy optymalizacji baterii większości nowych smartfonów mogą jednak taką aplikację ubijać i wtedy uzyskanie powiadomienia wcale nie jest oczywiste. Można to obejść, kupując zegarek razem z abonamentem – wtedy zwykle operator systemu oferuje dostęp do dopracowanej aplikacji, która nie wyłączy się sama z siebie.

Kolejny problem to sama obsługa zegarka. Mimo że ma on tylko kilka przycisków, niektórym seniorom nie będzie łatwo się tego nauczyć. Tutaj już nie ma łatwego rozwiązania – trzeba po prostu spróbować, a ta potrzeba jest tym silniejsza, im większe jest ryzyko, że opcja SOS będzie w przypadku konkretnej osoby kiedyś naprawdę potrzebna.

Zegarki sportowe z GPS

Zegarki sportowe z GPS to największa grupa w tej klasie sprzętu. Powstały z jednej strony jako modyfikacja uniwersalnego smartwatcha pod kątem konkretnych potrzeb osób trenujących, a po drugie mają stanowić odpowiedź na niepraktyczne fitbandy, które do działania potrzebują zawsze sparowanego telefonu, jeśli mają być naprawdę użyteczne.

Zegarek do biegania z GPS

Zegarki dla biegaczy stanowią bez wątpienia największą część wszystkich zegarków sportowych na rynku. Podstawowe modele nie są przesadnie wyszukane: mają monochromatyczny wyświetlacz, zapisują trasę, ale nie są w stanie prowadzić nawigacji, nie mają też często możliwości podłączenia zewnętrznych czujników, co sprawia, że stają się nieco mniej użyteczne, kiedy zawodnik wchodzi na wyższy poziom.

Właśnie z tego powodu wiele osób, które mają już za sobą pierwsze biegowe kroki, decyduje się na zakup droższego, lepszego zegarka. Overkill? Być może, ale zakup zegarka z mapą GPS może też okazać się świetnym wyborem w dłuższej perspektywie. Taki zegarek ma naprawdę przemyślany układ ekranu, wyświetla w czasie rzeczywistym te informacje, które są w czasie treningu naprawdę potrzebne, nie tylko zapisuje trasę, ale daje możliwość prowadzenia w terenie. Dodatkowe czujniki pozwalają jeszcze bardziej rozbudować funkcjonalność, a poprawiona w stosunku do tańszych modeli konstrukcja sprawia, że taki sprzęt naprawdę może być intensywnie użytkowany bardzo, bardzo długo.

Tak naprawdę zegarek taki sprawdzi się świetnie również w treningach uzupełniających, a najlepsze z nich pozwolą przygotować się zupełnie profesjonalnie nawet do triathlonu. To wymaga dodatkowych funkcji i pewnych zmian konstrukcyjnych, ale mowa już o wysokiej półce cenowej, gdzie te rozwiązania i tak są standardem.

Zegarek sportowy z GPS nie tylko dla biegaczy

Zegarki do biegania to tak naprawdę dopiero punkt wyjścia. Spora część profesjonalnych zegarków GPS ma tryb wielu dyscyplin sportowych i aktywności dowolnej, co pozwala z takim sprzętem trenować bieganie, kolarstwo, wspinaczkę, pływanie w basenie i na akwenach otwartych, kajakarstwo, a nawet dyscypliny siłowe. We wszystkich tych przypadkach wiele będzie zależało nie tylko od możliwości sprzętowych, ale przede wszystkim od wykorzystywanego oprogramowania. Trochę gorzej wygląda to wtedy, kiedy zegarek łączy się tylko z aplikacją producenta – to praktycznie norma w najtańszych modelach, a lepiej, kiedy można podłączyć go do Endomondo, Stravy czy jakiegoś innego programu używanego do analiz treningów.

Zegarek z mapą GPS jest też dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy spędzają aktywnie wolny czas, ale niekoniecznie od razu trenują: jazda na nartach, turystyka górska, spływy kajakowe – te aktywności nie muszą mieć charakteru treningów, ale dostęp na przykład do danych o ciśnieniu i planie podróży na nadgarstku pozwala spędzać czas mądrzej i bezpieczniej.

Ile kosztuje zegarek sportowy z GPS?

Najlepszy zegarek sportowy z GPS będzie kosztował spore kilka tysięcy złotych, jeśli wliczyć komplet czujników. Dla wielu osób jest to cena zaporowa i górny pułap ustawiany jest przeważnie znacznie niżej. I tak dla przykładu w segmencie do 1500 złotych można już znaleźć bardzo wszechstronne zegarki nawigacją z GPS do biegania i treningu na rowerze czy we wodzie. Będą trwałe, pozwolą na nagrywanie trasy, umożliwią nawigację, zbiorą też komplet danych do analizy i zrobią to z naprawdę niezłą dokładnością. Nie można za to liczyć na przykład na opcję zgrania do zegarka choćby całej biblioteki muzycznej, więc dla wielu osób posiadanie przy sobie smartfona nadal będzie mimo wszystko konieczne.

Można zejść z ceną jeszcze niżej i szukać dobrych zegarków z GPS za mniej niż 1000 złotych. Zegarek z GPS w tej cenie?! Owszem, są takie, nawet w ofertach najbardziej znanych marek. Spora część będzie miała monochromatyczne wyświetlacze, raczej nie da się też stworzyć zaawansowanych treningów, nie ma też mowy o barometrach czy sprawnych kompasach. Trudno będzie znaleźć nawet sensowną propozycję z mapą, ale jeśli chodzi o rejestrowanie treningów i ich prowadzenie na poziomie średnio zaawansowanego amatora, to wciąż jest to jak najbardziej wykonalne.

Najniższy przedział, jaki można sobie założyć to około 500 złotych. Nawet w tej cenie są dostępne pojedyncze modele zegarków sportowych z GPS. Problem z nimi polega na tym, że nie grzeszą dokładnością w rejestracji danych i najczęściej nie da się ich zmusić do pracy z oprogramowaniem innym niż to dostarczone przez producenta – często nieprzetłumaczone albo przetłumaczone bardzo słabo. W praktyce zegarki z GPS z tej klasy nie są szczególnie wysoko oceniane i na pewno nie nadają się do prowadzenia treningów na dłuższą metę nawet na poziomie amatorskim.

5 komentarzy
 1. Super jest ten zegark Suunto ze zdjęcia! Taki właśnie mi się marzy 😉

 2. Trochę jestem zaskoczony, ale mój faworyt to Casio G-Shock MRG-G1000D-1A. Szukałem czegoś nowoczesnego, ale lubię klasyczny wygląd zegarków, a tutaj się to wszystko ze sobą łączy – idealnie jak dla mnie. Cena trochę duża, ale to bardzo dobry zegarek z nawigacją GPS i na niego się zdecyduję 😉

 3. O kurczę, super artykuł, dobry ranking. Ciekawe zestawienie. Moim zdaniem bardzo dobry model to Citizen Satellite Wave GPS CC3038-51E, który warto wybrać i kupić. Dobre parametry, trochę nowoczesności 🙂 Nic tylko brać.

 4. Nie myślałam nigdy o takim zegarku, ale mój mąż coś pomrukiwał, że taki by właśnie chciał. Więc skorzystałam kiedyś z tego artykułu. Wybrałam Casio G-Shock MRG-G1000D-1A i jestem zadowolona z tego zakupu. Mąż mówi, że to bardzo dobry zegarek z nawigacją, a ja mu wierzę 🙂 Ja mogę powiedzieć tylko o tym jak on wygląda, a prezentuje się naprawdę ciekawie i nie można mu niczego zarzucić.

 5. Podoba mi się klasyczny styl, czyli zegarek analogowy Casio G-Shock MRG-G1000D-1A. Zastanawiam się tylko nad tym, czy nie lepiej wybrać model cyfrowy… Trochę mi pomógł ten artykuł. Jeszcze do końca nie zdecydowałem, który będzie najlepszy zegarek z nawigacją dla mnie… Ale jeszcze mam trochę czasu na zakup.

  Dodaj Odpowiedź