Zegarek z nawigacją GPS

Produktów z nawigacją obecnie można znaleźć bardzo dużo. Sama nawigacja samochodowa to już przeżytek. Dzisiaj o wiele częściej poszukujemy przedmiotów wielofunkcyjnych, które są małe i przydadzą się do wszystkiego. A jak wiele możemy  znaleźć urządzeń z nawigacją? Coraz więcej.

Jedną z nowinek technologicznych, która może nas zainteresować jest zegarek Suunto Ambit Black HR. Oprócz tego, że model ten pokazuje nam po prostu prawidłowy czas i datę to z powodzeniem można skorzystać z funkcji nawigacji! Ale to nie wszystko co otrzymujemy kupując zegarek Suunto SS018373000.

SS018373000_5m

Zdjęcie pochodzi ze strony internetowej zegarek.net

Zegarek ten na pewno świetnie sprawdzi się u wszystkich osób, które lubią sporty outdoorowe i regularnie je uprawiają. Właśnie dla nich wynaleziono szereg funkcji, które można włączyć w tym zegarku. Aby  wszystkie działały potrzebne będą czujniki POD, które dodane są do zegarka w komplecie. Dzięki temu użytkowanie zegarka Suunto jest bajecznie proste i sprawia dużo radości.

W jaki sposób działa nawigacja w zegarku Suunto Ambit Black HR? Po pierwsze system GPS został wyposażony w nowoczesny układ SiRFstarIV. Odbiornik GPS poprowadzi nas od waypointów oraz po trasie. W witrynie Movescount można wyznaczyć sobie trasę, która widoczna będzie w zegarku. Zarówno w tej witrynie jak i w zegarku można utworzyć i zapisać punkty POI. Jest to świetnie sprawdzający się system.

Wspomnieliśmy już o nawigacji. A z jakich jeszcze funkcji można skorzystać? Datownik, stoper, termometr, barometr i kompas 3D – jeśli ktoś woli sprawdzać położenie geograficzne za pomocą tego znanego od lat narzędzia.  Dzięki dodatkowym czujnikom POD na zegarku pokaże się też informacja o dystansie jaki pokonaliśmy oraz o odległości i prędkości, z jaką pokonaliśmy wyznaczony odcinek.

Dla kogo dedykowany jest ten model? Miłośnicy sportów outdoorowych już go mają. Jednak przyda się on przede wszystkim osobom, które lubią biegać na dłuższych trasach, jeździć na rowerze czy pływać.

1 Komentarz
  1. Super jest ten zegark Suunto ze zdjęcia! Taki właśnie mi się marzy 😉

    Dodaj Odpowiedź