TomTom VIA 125

TomTom VIA 125, to nawigacja z zainstalowanymi mapami całej Europy (45 państw), które w trakcie użytkowania mogą być aktualizowane (przez 2 lata od zakupu bez dodatkowych opłat). Mapy w urządzeniu są bardzo precyzyjne, choć w mniejszych miejscowościach zdarza się brak numeracji domów. W zdecydowanej większości przypadków nawigacja jednak działa szybko i precyzyjnie wyznacza trasy (standardowo 6 różnych dróg do wyboru).

Urządzenie ma 5 cali i wysokiej jakości,  dotykowy ekran. Idealne do codziennego używania, poręczny, szybko reagująca, o eleganckim wykończeniu i jednocześnie łatwe w obsłudze.

Do plusów urządzenia należy dopisać szybkie uruchamianie (niecałe pół minuty), odpowiedniej wielkości przyciski, automatycznie obracający się obraz o 180 stopni. Bardzo czytelny ekran, a jeśli ktoś korzysta ze wskazówek głosowych na pewno będzie zadowolony z prostych i czytelnych poleceń. Dodatkowo, co bardzo rzadkie nawigację można sterować głosem, przy czym posługiwać można się językiem polskim! Urządzenie posiada również asystenta pasa ruchu, co również nie jest standardem – przy dojeździe do skrzyżowania nawigacja dokładnie wskazuje, który pas należy zająć.

Bardzo widoczne jest w wypadku tego urządzenia dopracowanie obliczanie tras i czasu. Urządzenie korzysta z technologii IQ routes, opartej na faktycznych przejazdach innych użytkowników (pod uwagę brane są światła, zatłoczenie ulicy o danej porze itd.).

Wśród minusów niektórzy wymieniają zintegrowaną z urządzeniem przyssawkę, która mimo, że łatwo się składa, to jednak wymaga każdorazowego oderwania nawigacji od szyby. Problem ten rozwiązać można dokupując inny rodzaj mocowania. Niektórzy użytkownicy wspominają również o pewnych niedogodnościach związanych z aktualizacją oraz konieczności dokupienia rysika.

 

We will be happy to hear your thoughts

      Dodaj Odpowiedź