Ranking nawigacji 2018

W tabelce poniżej możecie sprawdzić jakie produkty w kategorii Nawigacje GPS aktualnie są najpopularniejsze. Ten ranking aktualizuje się codziennie!

Miejsce Nazwa nawigacji Producent Cena
1VORDON GPS 5 EuropaVORDONAktualna Cena
2VORDON 7 HD EuropaVORDONAktualna Cena
3Mio Spirit 7500 PolskaMioAktualna Cena
4TomTom Start 25 M EU EuropaTomTomAktualna Cena
5Garmin Drive 50 LMTGarminAktualna Cena
6TomTom Start 25 EU EuropaTomTomAktualna Cena
7Mio Spirit 7500 LM EuropaMioAktualna Cena
8Navitel E700 Europa + RosjaNavitelAktualna Cena
9Maxcom Navi 503 MapaMap PolskaMaxcomAktualna Cena
10VORDON GPS 7 EuropaVORDONAktualna Cena

Stajemy się coraz bardziej nowoczesnym i europejskim społeczeństwem, nie boimy się nowinek technicznych i coraz chętniej z nich korzystamy. Prowadzenie samochodu to praktyczna umiejętność jaką posiada mnóstwo osób, jeżeli poruszamy się po znajomej lokalizacji to jazda jest prosta i przyjemna. Jeśli jednak wybieramy się w nieznane tereny to już nie jest tak łatwo. Nikt nie lubi błądzić czy nadkładać drogi tylko dlatego, że nie wie jak trafić do celu. Poza tym dochodzi stres i nieprzyjemna atmosfera, a to zdecydowanie nie sprzyja prowadzeniu auta. Dlatego też jeśli dużo podróżujemy warto jest wyposażyć się w nawigację samochodową GPS.

Pozostaje jednak pytanie na co zwrócić uwagę kupując taki sprzęt? Liczy się cena, marka czy może jakość wykonania? Po pierwsze zawsze trzeba jasno określić nasze zapotrzebowanie. Jeśli na przykład jeździmy tylko po mieście a w dalekie podróże wybieramy się zaledwie kilka razy w roku, to nawigacja w podstawowej wersji powinna nam w zupełności wystarczyć. W tym przypadku warto jest zdecydować się na wersje, które mają dobrze rozbudowane plany większych miast oraz w których można sprawdzić tak zwane POI czyli punkty użytku publicznego, takie jak sklepy, bankomaty czy restauracje.

A co z kierowcami, którzy dużo podróżują po kraju? Oni także mogą znaleźć optymalne rozwiązanie. W tej sytuacji trzeba przede wszystkim sprawdzić dokładność map. Jeżeli wolimy podróżować mniej uczęszczanymi trasami to nawigacja musi być aktualna. Możemy zobaczyć czy odwiedzane przez nas tereny są w pełni adekwatne do posiadanej mapy. Chociaż producenci starają się być bardzo skrupulatni to czasami nawigacje nie pokazują mniejszych miejscowości, a mapa powinna umożliwiać częste aktualizacje. To samo dotyczy się kierowców podróżujących poza granice naszego kraju, nawigacja GPS może mieć wgrane mapy polskie i europejskie, powinna dawać także możliwość wyboru optymalnej trasy.

Sprzęt jakim jest nawigacja samochodowa musi być przede wszystkim praktyczny. Podczas zakupów należy zwrócić uwagę na takie parametry jak jakość wykonania, łatwość obsługi i montażu, możliwość szybkiego demontażu a także dodatkowe funkcje. Zaczynając od samego początku najbardziej optymalnym rozmiarem wydaje się 4 lub 5 cali, jednak uzależnione jest to od posiadanego miejsca w samochodzie. Przeważnie sprzęt montowany jest do przedniej szyby lub deski rozdzielczej i nie może ograniczać nam widoczności. Z drugiej jednak strony ikony powinny być duże i przejrzyste. Poza tym liczą się komunikaty głosowe, prowadząc auto nie zawsze możemy spojrzeć na ekran nawigacji, dlatego też komunikaty muszą być wypowiadane w miarę wcześnie i wyraźnie tak aby kierowca miał czas na odpowiedni manewr. Jeżeli chodzi o dodatkowe funkcje to nawigacja może służyć nam także do odtwarzania muzyki lub do przeglądania zdjęć. W tym wypadku istotny jest duży dysk, który nie będzie spowalniał pracy, lub też możliwość rozbudowy pamięci wewnętrznej poprzez instalację dodatkowej karty.

Ranking nawigacji 2018 - Opinie i komentarze

 • 31 maja 2016 at 18:03
  Permalink

  Co myślicie o Mio Combo – hybrydzie nawigacji samochodowej i wideorejestratora?

  Odpowiedz
 • 18 listopada 2016 at 21:49
  Permalink

  Witam
  Jestem kamperowiczem w sezonie dużo podróżujemy po Europie.
  Mam zamiar zmienić swoją starą nawigację.
  Zauważyłem ,że w rankingu nie ma żadnego modelu z nawigacji Becker
  Myślę o zakupie – nawigacja Becker Transit.7sl EU może ktoś ma jakieś doświadczenia z tym modelem lub w ogóle z tą nawigacją.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *