Nawigacja Lark FreeBird

Każdy kto dużo podróżuje doskonale wie jak ważna jest umiejętność orientacji w terenie. Czasami jeździmy w mało znane miejsca i wtedy niezbędna okazuje się nawigacja. Z jej pomocą możemy trafić do celu, nie musimy się denerwować ani tracić czasu. Przewodnim producentem takich sprzętów jest marka Lark. Firma jest stosunkowo młoda, na naszym rynku funkcjonuje od 2004 roku, jednak bardzo szybko zyskała przychylność wielu klientów. Przede wszystkim cenimy ją za stosunek jakości i ceny. Nawigacje oferowane są w przystępnych cenach, mają mnóstwo nowoczesnych rozwiązań a sprzęt jest solidny i trwały. Nawigacje Lark z serii FreeBird charakteryzują się także prostą i intuicyjną obsługą.

Poniżej szczegółowy opis kilku nawigacji samochodowych pochodzących z tej samej serii:

Lark FreeBird 43.3 – to nawigacja z czterocalowym wyświetlaczem i dotykowym ekranem. Ma jednordzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 400 MHz i pamięć RAM 64 MB. Jest to wielokanałowy i bardzo czuły odbiornik GPS, dzięki czemu sygnał utrzymuje się nawet w trudnych warunkach. Interfejs jest intuicyjny i prosty w obsłudze. Wbudowany czytnik kart micro SD umożliwia przeglądanie prywatnych zdjęć i słuchanie muzyki.

Lark FreeBird 50.9 – nawigacja to przede wszystkim duży pięciocalowy i dotykowy ekran. Charakteryzuje się przejrzystością i łatwą obsługą. Jest to typowa nawigacja samochodowa, która ma złącze micro SD, USB oraz wyjście audio. Do tego jest transmiter FM umożliwiający podłączenie do zewnętrznych głośników samochodowych i zapewniający doskonałą jakość dźwięku. Nawigacja ma wielojęzyczne menu i ostrzega o fotoradarach. W pakiecie otrzymujemy ładowarkę samochodową, rysik, uchwyt i instrukcję obsługi.

Lar FreeBird 35 – Jest to typowa nawigacja motocyklowa. Jej 3,5 calowy ekran ma doskonałą rozdzielczość i sprawdza się w wielu warunkach atmosferycznych. Na plus zdecydowanie zasługuje gumowa obudowa chroniąca przez uszkodzeniami i wstrząsami. Nawigacja ma czuły odbiornik GPS, który będzie miał zasięg nawet w ciężkich warunkach leśnych i górskich. Zaletą jest także wielojęzykowe menu, funkcja głosowa, odtwarzanie filmów i zdjęć oraz czytnik ebooków.

2 komentarze
 1. Za taką cenę, czyli około 300 złotych, to jestem bardzo zadowolony i nie mam co narzekać 😉 Ma swoje wady, ale to moim zdaniem tylko czepialstwo. Bo sprzęt spełnia swoją funkcję bardzo dobrze. A jak ktoś ma więcej zbędnej gotówki, to niech sobie kupi po prostu nawigację Garmin.

 2. 19.03.2014 – zakup nawigacji i radość z nowego urządzenia.
  połowa sierpnia 2014 – urządzenie przestało działać
  21.08.2014 – wysyłka nawigacji firmą kurierską do siedziby firmy Lark
  29.08.2014 – przyjęcie zgłoszenia i nawigacji przez firmę Lark (czemu aż tydzień ?)
  04.11.2014 – po wielu monitach telefonicznych, prośbach i groźbach wysyłanych na e-mail i pocztą tradycyjną, otrzymałem od firmy Lark pismo. Według jego treści powinienem to pismo przesłać do sklepu w którym kupiłem nawigację i od nich oczekiwać zwrotu pieniędzy.
  07.11.2014 – wysyłam otrzymany dokument wraz z oryginalnym paragonem do sprzedawcy, czyli firmy Tomsoft, ul. Nowolipki 21, 01-006 Warszawa
  05.12.2014 – po miesiącu oczekiwania dzwonię do firmy Tomsoft, gdzie od miłego pana słyszę, że otrzymam zwrot pieniędzy dopiero wtedy, gdy oni otrzymają od firmy Lark fakturę korygującą.
  27.12.2014 – po 4 miesiącach oczekiwania postanawiam opisać tą historię ku przestrodze innych. W moim przypadku produkt firmy Lark był na takim samym poziomie jak traktowanie przez nią swoich klientów, czyli poniżej dna. Odradzam wszystkim zakupu tych niskiej jakości produktów. Są z pewnością firmy oferujące produkty w podobnej cenie, za to może reklamacje są załatwiane w cywilizowany sposób.
  Temat na wykopie http://www.wykop.pl/link/2308342/jak-firma-lark-przez-4-miesiace-leci-w-kulki/

  Dodaj Odpowiedź